Podoba Ci się to, co tworzę? Widzisz potencjał w mojej twórczości? Uważasz, że same dobre słowo dla autora nie wystarczy? Chciałbyś, żeby content był coraz lepszy?

Jeśli na przynajmniej jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś ”TAK” – to świetnie się składa! Bo od teraz możesz dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju niniejszego bloga i nie tylko! Poniżej przedstawiam kilka różnych sposobów na wsparcie, z podziałem na finansowe i niefinansowe, mojej działalności:

Wsparcie niefinansowe:

  • Zaakceptowanie reklam

Reklamy na moim blogu, które możesz zobaczyć, są generowane przez platformę Google AdSense. Oznacza to, że każda reklama jest dobierana dla użytkownika indywidualnie, dopasowana do jego preferencji. (Preferencje te są określane na podstawie aktywności użytkownika w niemal całym internecie – m.in. tego, jakie słowa wpisuje w wyszukiwarkach internetowych typu Google – oraz są zapisywane w formie tzw. ciasteczek). Ponadto reklamy u mnie przyjmują wyłącznie formę średniej wielkości bannerów (statycznych, jak i animowanych) wyświetlanych po bokach (oraz na górze i dole) strony – nie są więc inwazyjne i nie przyjmują postaci wyskakujących okienek zasłaniających cały widok. Udział w programie Google AdSense nie generuje, co prawda, wielkich zysków; ale już jedna wyświetlona reklama dokłada cegiełkę do mojego konta oraz sprawia, że mam lepszy podgląd na to, do jak dużej liczby osób dociera mój blog. (Podobnie rzecz ma się z reklamami przy filmach na moim głównym kanale YouTube). Tak więc proszę o dodanie mojej strony do wyjątków w AdBlocku lub innej podobnej wtyczce w przeglądarce internetowej.

  • Obserwowanie zaprzyjaźnionych stron

Moja aktywność w Internecie to nie tylko ten blog, ale także współpraca z kilkoma, zróżnicowanymi tematycznie, portalami. Częste odwiedziny tych stron WWW i/lub śledzenie ich oficjalnych profili na różnych portalach społecznościowych będzie oznaczało nie tyle co wsparcie dla mnie, ale przede wszystkim sygnał dla moich koleżanek i kolegów, że ich robota nie idzie na marne. (Wszystkie te strony znajdziesz w moim portfolio, w kolumnie zaraz po prawej stronie, na samej górze). Mile widziane także będzie zaobserwowanie zaprzyjaźnionego grafika, Rolanda Dominika, który wykonał wszystkie obecne bannery widoczne na moim blogu.

  • Śledzenie moich social media

Podstawową drogą komunikacji z moimi fanami oraz sposobem docierana do nowych osób są oficjalne profile mej skromnej osoby na różnych stronach społecznościowych – zwłaszcza Facebooku, Instagramie, Twitterze i jutubowym kanale. (Część z nich służy także jako docelowe platformy dla niektórych form mojej aktywności, jak np. podcast o nazwie Danger Topic ZoneCast tworzony wspólnie z Bartoszem Kormaniakiem). Przyznam, że już samo polubienie/zaobserwowanie/subskrybowanie moich kont w social mediach – wszystkie je znajdziesz po prawej, w sekcjach "Kontakt bezpośredni" i "Znajdziesz mnie także na" – będzie mile widziane, co do tego nie ma wątpliwości. Jednak nie ma nic gorszego dla artysty czy dziennikarza, jeżeli jego praca nie znajduje jakiegokolwiek odzewu. Gdy zostaniesz zaciekawiony/rozbawiony/poruszony/oburzony – śmiało komentuj, udostępnij i tak dalej! W tym wypadku pomocne okaże się aktywowanie powiadomień/e-maili od wszystkich moich postów – co daje gwarancję, że nie przegapisz mojej aktywności, a ponadto zwiększy szansę na dotarcie do potencjalnych fanów. (W przypadku fanpage'a na fejsbuku oraz jutubowego kanału, poniżej umieściłem instrukcje, jak włączyć tam powiadomienia. Ponadto dołączyłem kod QR dający dostęp do mojego Twittera oraz tzw. znacznik nazwy, dzięki któremu błyskawicznie dodasz mojego "insta" do obserwowanych).

Twitter-ppa_bednarski-QRCode


Instagram-bednarski.official-Nametag

Wsparcie finansowe:

  • Dofinansowanie w ramach platformy Patronite

Wyżej wspomniany serwis to jedna z wielu platform, które umożliwiają internautom dobrowolne wsparcie pieniężne różnej maści autorów. W przeciwieństwie jednak do większości stron crowdfundingowych, Patronite stawia na cykliczne, comiesięczne dofinansowywanie autorów – a ponadto umożliwia zdobycie różnych drobnych nagród dla hojnych patronów! Żeby wpłacić pieniądze za pośrednictwem tej platformy, trzeba założyć darmowe konto. Wszystko, w tym sposób działania Patronite, wyjaśniam w tym wpisie – tam też znajdziesz potrzebne linki i inne ciekawe informacje.

  • Bezpośrednie wpłaty na konto PayPal

Jeśli jednak nie posiadasz (lub nie chcesz zakładać) profilu na Patronite – a chciałbyś mnie obdarować choćby symboliczną kwotą – wystarczy, że wpłacisz pieniądze na mój PayPal. Ta opcja ma trzy zalety w stosunku do Patronite. Po pierwsze, nie musisz się nigdzie rejestrować – do polecenia zapłaty wystarczy zwykła karta kredytowa lub debetowa (sama transakcja też jest bezpieczna). Po drugie, Ty sam ustalasz wysokość datków – może to być zarówno dosłownie kilka groszy, jak i 2137 złotych! I po trzecie, możesz wybrać, czy wpłata ma być jednorazowa, czy też comiesięczna. Panel do wpłat w ramach PP znajdziesz poniżej, na samym dole strony.

Kliknij przycisk "Donate", aby wpłacić pieniądze na moje konto PayPal!

Z góry dziękuję za wszelką formę wsparcia, nawet tę niefinansową. Każdy "lajk" czy złotówka przyczyni się do lepszego rozwoju mojej strony, jak i działalności w ogóle. :)