Chciałem podziękować PiS-owi

Czy od dawna marzyłeś o działalności gospodarczej i zawsze chciałeś założyć firmę – niekoniecznie będąc w roli "Janusza biznesu" – lecz przerażała cię biurokracja? To teraz będzie tylko jeszcze… lepiej!

Rządom Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego można wiele zarzucać. Kosztowny program 500+, kontrowersyjna reforma sądownictwa czy ostatnie "starcie" na linii rząd-niepełnosprawniI, jeśli śledzicie mojego bloga, wiecie doskonale, że ja sam byłem często sceptycznie nastawiony do tego, co odprawiała partia Kaczyńskiego w ostatnich trzech latach. Jednak – kalecząc znane powiedzenie – w każdej beczce dziegciu znajdzie się choć łyżka miodu. Pomimo socjalnej polityki PiS-u, obecnym rządzącym udało się przeforsować tzw. konstytucję biznesu. Z czym to się je?

Konstytucja Biznesu (KB) weszła w życie równy miesiąc temu, 30 kwietnia tego roku, i stanowi najważniejszy – choć nie pierwszy i nie ostatni – punkt w całym pakiecie reform o nazwie "100 zmian dla firm", powoli realizowanym od 2016 r. Kluczowymi zmianami na mocy KB są m.in. odformalizowanie języka w komunikacji między przedsiębiorcami a administracją czy ulga na start. Najciekawszym rozwiązaniem jest chyba jednak wprowadzenie tzw. działalności nierejestrowej. Na czym to, w wielkim skrócie, polega? Za działalność nierejestrową (nierejestrowaną) uznaje się zarobkową aktywność "na własny rachunek", bez konieczności rejestracji firmy i innych upierdliwych form papierkowej roboty – i to całkowicie legalnie!

Morawiecki_fot-Iwanczuk-Wojcik.jpgfot. Andrzej Iwanczuk i Robert Wójcik

Brzmi pięknie, prawda? Więc gdzie tkwi (główny) haczyk? Otóż przychód należny z tytułu tej działalności nie może przekroczyć 1050 (słownie: tysiąca pięćdziesięciu) złotych w żadnym miesiącu. Jest to więc "oferta" skierowana głównie do osób, które chcą dorobić po godzinach – np. studentów udzielających korepetycji – niż prawdziwych rekinów biznesu, którzy chcą zawojować świat. Niemniej opcja działalności nierejestrowej ma na celu zmniejszenie szarej strefy oraz pobudzenie sektora MSP (Małych i Średnich Przedsiębiorstw).

Tak się składa, że niedługo po wprowadzeniu Konstytucji Biznesu w życie otworzyłem profil na platformie Patronite. Część z Was pewnie zapyta, co to jest ten cały Patronite i jaki to ma związek z reformą prawa przedsiębiorców. Otóż rzeczony serwis to jedna z wielu platform, które umożliwiają internautom dobrowolne wsparcie pieniężne różnej maści autorów – konstruktorów, artystów czy sportowców. W przeciwieństwie jednak do większości stron crowdfundingowych, Patronite stawia na cykliczne, comiesięczne dofinansowywanie autorów – w zamian za drobne nagrody wręczane patronom – akcentując tym samym wspieranie całej działalności utalentowanych osób w ogóle, a nie konkretnych, pojedynczych projektów. (Natomiast zmiany idące za KB częściowo ułatwią autorom na Patronite rozliczanie się z fiskusem).

Jeżeli śledzisz moją działalność – czy to od ponad roku, czy dopiero od kilku dni – i widzisz w niej potencjał, możesz dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju mojej aktywności! Wystarczy, że założysz konto na Patronite i, wchodząc na mój profil, wybierzesz jeden z tzw. progów miesięcznych wpłat – najtańszy to już 3 (trzy) złote! (Listę dostępnych progów i nagród dla moich patronów oczywiście zamierzam w przyszłości poszerzyć). A co w przypadku, gdy chcesz sypnąć groszem, a nie masz (lub nie chcesz zakładać) profilu na Patronite? Możesz też wpłacić bezpośrednio, i to już dowolną, a nie odgórnie ustaloną kwotę, na moje konto PayPal – i nie musisz nigdzie się rejestrować, wystarczy zwykła karta kredytowa/debetowa! Wejdź tutaj, aby odnaleźć odnośnik do mojego PayPala oraz poznać inne, bardziej oszczędne dla Twojego portfela, formy wsparcia mojej działalności. :)

NSDAP-SM2_KacperZ.jpgNSDAP-SM2

Jeśli nie jesteś zdecydowany lub po prostu jeszcze dokładnie nie wiesz, czego możesz się spodziewać po zainwestowaniu w moją działalność, przejrzyj zakładkę "O Autorze" na moim profilu Patronite i/lub sprawdź moje szczegółowe portfolio. Jeżeli już zdecydujesz się na wsparcie za pośrednictwem Patronite – a będę dla Ciebie pierwszym autorem, którego wspomożesz w ramach tej platformy – zajrzyj na stronę objaśniającą, jak działa Patronite (a także jego FAQ). A jeśli natomiast zainteresowała Cię opcja działalności nierejestrowej, przeczytaj m.in. broszurę wydaną przez Ministerstwo Finansów nt. Konstytucji Biznesu z 30 kwietnia 2018.

To oczywiście nie koniec nowości z mojej strony. Już wkrótce poinformuję o moich kolejnych projektach. Jeśli chcesz być na bieżąco, śledź moje media społecznościowe, zwłaszcza fanpage na Facebooku, lajkując i włączając powiadomienia na stronie. Do usłyszenia!

(Głosy: 0)

Zobacz także:

Ja również przeżyłem efekt Mandeli

Doznałem wizji. „Nie ufaj we wszystko, co mówią. Politycy i naukowcy cię okłamują. Nie daj się zwieść pozorom – pochodzisz z inn…

Posted by

Udostępnij: